Pracownia projektowa Mieczysław Krysta
ul. Liburnia 8
43_400 Cieszyn
NIP: 5481007537
 
 
 

Zanim wybudujecie Państwo swój wymarzony dom i zamieszkacie w nim, musicie przejść niezbędną, wymaganą przepisami drogę. Moja oferta pomoże Wam w rozwiązaniu wszystkich tych problemów.
Pierwszym bardzo istotnym krokiem jest upewnienie się przed kupnem działki, że będą mogli Państwo na niej wybudować dom. Takich informacji w danym mieście czy gminie udziela wydział zajmujący się planowaniem przestrzennym. Tam uzyskają Państwo informację czy teren, na którym leży działka jest przeznaczony pod zabudowę jednorodzinną, szczególnymi wymaganiami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tj. (wys. budynku, linia zabudowy, forma dachu,) oraz ograniczeniami konserwatora zabytków.
Informacje te Państwo mogą uzyskać w formie ustnej, pisemnej i graficznej - (wypis i wyrys z planu miejscowego).
Drugim równie istotnym krokiem jest sprawdzenie poziomu wód gruntownych na działce, gdyż może on wyeliminować niektóre typy budynków. Poziom wód gruntownych ma również wpływ na posadowienie budynku.
Kolejnym krokiem, w przypadku braku miejscowego planu, jest wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, do którego należy dołączyć kopię z mapy zasadniczej z naniesionym usytuowaniem budynku. Mapę należy zakupić w lokalnym przedsiębiorstwie geodezyjnym. Warto zakupić mapę zaktualizowaną - do celów projektowych gdyż taka wymagana jest do zatwierdzenia projektu budowlanego.
Mając wypis i wyrys z planu miejscowego, lub warunki zagospodarowania terenu i kopię z mapy zasadniczej do celów projektowych możemy przestąpić do projektu wymarzonego domu.
I tak możemy zdecydować się na:
tańszy - typowy projekt i moja praca będzie polegała na przystosowaniu typowego projektu tj. wykonaniu projektu zagospodarowania działki, bez żadnych zmian w projekcie typowym, wskazaniu projektantów branżowych do wykonania projektów przyłączy.
Budynek z typowego projektu usytuowujemy na działce względem ulicy i strony świata. I tu trzeba dobrze zastanowić się czy jest to naprawdę dom naszych marzeń.
droższy - indywidualny projekt, gdzie sami macie Państwo wpływ na wiele rozwiązań projektowych, gdyż zaprojektowanie budynku w tym przypadku polega na ciągłym kontakcie i konsultacji z Państwem.
Do uzyskania pozwolenia na budowę domu musimy wypełnić wniosek o pozwolenie na budowę i przedłożyć we właściwym urzędzie następujące dokumenty:
1. Projekt budowlany w 4 egzemplarzach wraz z opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami i innymi dokumentami, wymaganymi przepisami szczególnymi.
2. Zaświadczenie o wpisie autorów projektu na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, aktualnym na dzień opracowania projektu.
3. Oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, wg ustalonego ustawowo wzoru.
4. Decyzję o warunkach zabudowy jeśli jest wymagana zgodnie z przepisami ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 27 marca 2003r, w pozostałych przypadkach wypis i wyrys zmiejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
5. Oświadczenie autorów projektów o sporządzeniu projektów zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej.
6. Specjalistyczne opinie o których mowa w art. 33 ust 3 ustawy PB z dnia 7 lipca 1994r
7. Upoważnienie udzielone osobie działającej w imieniu inwestora.
Decydując się na indywidualny projekt wymarzonego domu w mojej pracowni, udzielając mi upoważnienia do działania w waszym imieniu otrzymują Państwo:
profesjonalnie opracowany projekt budowlany, pozwolenie na budowę, wykaz materiałów, koszt inwestycji na dany dzień (poszczególne etapy), wykaz firm do wykonania inwestycji, nadzór autorski, wzory wszystkich pism i umów potrzebnych do zrealizowania inwestycji.
Ponadto, w mojej pracowni można zapewnić sobie: nadzór budowlany, koordynację całej inwestycji, projekt wnętrz.
Aby przystąpić do projektu potrzeba wiele danych by móc dobrze rozwiązać każdy szczegół czy detal.
 
http://www.pracowniamk.pl/
 

Praktyczne rozwiązania architektów dla twojego domu. Okna jako walor estetyczny i użytkowy

Pomogliśmy ci znaleźć architekta. Wiemy, że już niedługo twój dom będzie miał już okna, ściany i dach. Możemy ci pomóc kupić również okna do twojego domu. Zobacz  okna pcv Zapraszamy do współpracy z nami.

Chełmno

Chojnice

Chorzów

Chrzanów

Ciechanów

Cieszyn

Czechowice-Dziedzice

Czeladź

Czerwionka-Leszczyny

Częstochowa

Kończymy z:

Ekscytujący wybór kolorów ramek, siatek, stylów okien i rozmiarów
Szybka, niezachwiana obsługa naszych nowych klientów budowlanych i zamiennych
Najlepsza gwarancja w branży: produkty mają ograniczoną dożywotnią gwarancję producenta oraz dwuletnią gwarancję zwrotu pieniędzy w ramach 
Możesz mieć pewność, że Twoi klienci będą mieli trwałe, energooszczędne okna, które przetrwają lata.

 

PRACOWNIA ŚWIĘTEGO JÓZEFA

PRACOWNIA ŚWIĘTEGO JÓZEFA
ul. Jana z Kolna 7
75-204 Koszalin
NIP 6692340228
 
 

Ewa Zemła Biuro Projektowe

Biuro Projektowe Ewa Zemła
ul. Zwycięstwa 148/410
75-613 Koszalin
NIP 6690405923
 
 

WARZECHA STUDIO

 WARZECHA STUDIO
UL. Partyzantów 17/107
75-411 Koszalin
NIP brak
 
 

OKNA DLA TWOJEGO WYMARZONEGO DOMU - ZAUFAJ NAM

Firma najstarsza i największa firma produkująca drzwi i okna w rejonie południowej Polski, od 2000 roku zapewnia szybką i niezawodną obsługę swoich klientów. Nasi wykwalifikowani serwisanci, profesjonalni instalatorzy i kompetentni pracownicy działu sprzedaży zgromadzili łącznie 950 lat doświadczenie w branży drzwi i okien. Dysponując 85 pracownikami i flotą ponad 60 pojazdów, firma jest gotowa zapewnić Ci szybką, ekonomiczną i doskonałą obsługę Twoich bram garażowych, otwierania drzwi garażowych, drzwi wejściowych, urządzeń do załadunku i wymiany szkła. Aby ograniczyć przestoje do minimum, firma oferuje duży zapas części zamiennych, takich jak sprężyny drzwi garażowych, sekcje drzwi, zawiasy, kable i osprzęt. Naprawa starszych zestawów radiowych nie stanowi problemu dla naszych doświadczonych techników kontroli radiowej.